ÖVRIGT / Smycken / Ring 13038122
*
nr 1303 8122
Ring
18k guld. Vikt: 2,7g. Med briljantslipad diamant, 1xca0,10ct, storlek: 17½
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 20:24:33
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken storlek: 17½ vintage
-
3421 Klackring
18k guld. Vikt: 3,8g brutto. Längd: 2 cm, djup: 1,..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:42
-
3227 Oljemålning
Luton, utfodring, duk på pannå, 1800-tal, 41x32 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:03
-
3298 Ring
18k guld. Med smaragder och rubiner, Ringmått: 18,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:50
*
Ring
nr 1303 8122
Ring
18k guld. Vikt: 2,7g. Med briljantslipad diamant, 1xca0,10ct, storlek: 17½
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken storlek: 17½ vintage
-
3421 Klackring
18k guld. Vikt: 3,8g brutto. Längd: 2 cm, djup: 1,..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:42 -
3227 Oljemålning
Luton, utfodring, duk på pannå, 1800-tal, 41x32 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:03 -
3298 Ring
18k guld. Med smaragder och rubiner, Ringmått: 18,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:50